1. İlaçlama neden önemlidir?

İlaçlama(Pest control),insan sağlığına zarar veren her türlü canlıya karşı uygulanan bir mücadele yöntemidir ve dolayısıyla sağlığımızı yakından ilgilendirmektedir. İnsanlar, günümüzde birçok hastalığa maruz kaldıklarından dolayı ilaçlamanın önemi bir kat daha artmıştır.

2. İlaçlama neden ruhsatlı firmalara yaptırılmalıdır?

İnsan sağlığını direkt ilgilendiren ilaçlamanın, T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş firmalara yaptırılması gerekir. Zira, ruhsatı olmayan kuruluşlarca yapılan ilaçlama insan sağlığını risk altına almakta olup, sorunun çözümü konusunda da memnuniyetsizlikler doğmaktadır.

3. Evimi hangi sıklıkla ilaçlatmam gerekir?

Ev yada konutlarda yılda en az 2 kez ilaçlama yapılması gerekir. Bunlardan bir tanesi Nisan yada Mayıs aylarından birinde, diğeri ise Kışlık ilaçlama denilen Eylül yada Ekim aylarından birinde yapılmalıdır.

4. İlaçlamada kullanılan ilaçlar önemli midir?

Evet oldukça önemlidir.Zira,bilinçsiz yada ruhsatı olmayan kuruluşlarca uygulanan ilaçlar Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlar olmadığından kısa, orta ve uzun vadede zehirlenmelere yol açmakta ve daha da önemlisi yaptıkları birikim sonrasında kanser riskini ortaya çıkarmaktadırlar.

5. İşyerimi hangi sıklıkla ilaçlatmalıyım?

Bu, işyerinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin gıda ile ilgili çalışan iş yerleri daha sık ilaçlanmalıdır. Bu konuda, firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.